Півтори години дороги, за цікавими спогадами про минулі подорожі та пригоди, минають непомітно. Ось і платформа Будинок відпочинку. Переходимо колії і ми вже у лісі. Дерева вкриті снігом - справжня зимова казка. Навіть похмуре небо не в змозі зіпсувати наш гарний настрій.
Паркан Будинку відпочинку. |
Рибалки смажать шашлик. |
Невдовзі виходимо до мальовничого, але дуже смердючого струмка. Невідомо звідки взявся запах стічних вод, який не дає насолодитися красою. Тож перебігаємо через струмок по маленькому місточку, а потім переходимо маленьку дамбу, розташовану трохи далі.
На протилежному березі вже видно будинки Мохнача - нам туди. Йдемо у бік містка на правий берег.
Сашко запланував ночівлю у лісі, на пагорбі, вже за Мохначем, але сутеніє і ми вирішуємо ночувати у ліску на цьому березі. Без проблем знаходимо гарне місце і влаштовуємо табір.
Ясний і морозний ранок - цього разу синоптики не помилились. Під час сніданку та збирання речей, остаточно вирішуємо фінішувати у Есхарі, до якого, приблизно, одинадцять кілометрів. Проминувши будинок лісничого переходимо місток і ось ми у Мохначі.
Піднімаємось балкою на пагорб і милуємось краєвидом.
Йдемо узліссям по наїждженій колії, але вона невдовзі закінчується і ми застрягаємо у глибокому снігу. Євген вмовляє нас звернути на одну з багатьох звірячих стежок, яка, ймовірно, виведе до річки. Я з острахом дивлюсь на густий молодняк, через який треба продиратися. Нічого не лишається як, обравши саму натоптану стежку, звернути на неї і довіритись долі.
Виявляється у тварин все як у людей: неймовірна кількість стежок, що ведуть в усі боки, перетинаючись зі звіриними дорогами, які невдовзі розширюються до проспектів, а потім і до цілих магістралей.
Звірячі стежки та магістралі. |
Біля річки йде гарно наїжджена дорога, по якій минаємо Партизанську галявину і добігаємо до дамби.
Від дамби нам лишається пройти повз джерело і вийти у Есхар.
Трек і профіль висот походу.
Розклад електричок дивимось тут.
Розклад автобуса Харків - Есхар - Харків.
У Мохначі ви не балкою піднялися на пагорб, а дорогою, якій півтори тисячі років, увійшли на територію древнього городища.
ВідповістиВидалитиДякую за слушне зауваження. Про городище я тільки на днях дізналась))
Видалити